Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Kutnie

Aktualności

Aktualności

W celu zapewniania dostępności dla osób z niepełnosprawnościami Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Kutnie przygotował ułatwienie dla osób niesłyszących – usługę WIDEOTŁUMACZA. Wprowadzone rozwiązanie to bardzo ważny krok w dążeniu do poprawy jakości życia i korzystania z usług publicznych, ale też budowanie struktury otwartej i dostępnej dla osób z różnego typu ograniczeniami.

Klienci Ośrodka z ww. niepełnosprawnością załatwiając w nim sprawy mogą wnioskować o tłumaczenie z języka migowego na język polski i z języka polskiego na język migowy poprzez połączenie się z certyfikowanym tłumaczem, którego nie ma fizycznie w urzędzie, ale jest po drugiej stronie monitora tabletu PC zapewnionego przez Ośrodek. Daje to możliwość swobodnej i bezpośredniej obsługi osób niesłyszących osobiście, bez udziału pełnomocnika.

Osoba chcąca skorzystać z tej możliwości musi udać się do pokoju 32 (Sekretariat) Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kutnie przy ul. Warszawskie Przedmieście 10A (I piętro) i poinformować o potrzebie skorzystania z tej formy kontaktu, na przykład można mieć przy sobie kartkę „chciałbym skorzystać z wideotłumacza”. Pracownik Sekretariatu uruchomi dedykowaną aplikację. Tłumaczenie odbywa się na zasadzie wideorozmowy. Usługa jest bezpłatna, dostępna w dni robocze w godzinach od 8:00 do 15:30 i nie wymaga wcześniejszego umawiania.

Film w języku migowym informujący o możliwości skorzystania z usługi Wideotłumacza mieści się pod piktogramem na stronie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kutnie:

12 maja

Uprzejmie informujemy, że w piątek 2 maja 2025 r.
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Kutnie
będzie nieczynny.

30 kwietnia

Program webinarium CEDUR dla seniorów i ich opiekunów - 17 kwietnia 2025 roku
Informacja nt. webinarium dla seniorów i ich opiekunów - 17 kwietnia 2025 roku

26 marca

Dofinansowanie wynagrodzeń pracowników
jednostek organizacyjnych pomocy społecznej w postaci dodatku motywacyjnego
na lata 2024–2027

Dofinansowanie dodatek motywacyjny jednostki organizacyjne pomocy społecznej w 2025 r.

Celem programu jest wsparcie kadr pomocy społecznej poprzez dofinansowanie wynagrodzeń pracowników zatrudnionych w jednostkach organizacyjnych pomocy społecznej, o których mowa w programie, realizujących zadania z zakresu pomocy społecznej, w postaci dodatku motywacyjnego wraz z kosztami składek od tego dodatku w latach 2024-2027.

Dodatek motywacyjny w wysokości 1000 zł brutto miesięcznie otrzymują osoby zatrudnione na umowę o pracę w jednostkach organizacyjnych pomocy społecznej.

24 marca

Dofinansowanie wynagrodzeń pracowników
jednostek wspierania rodziny i systemu pieczy zastępczej
na lata 2024-2027

Dofinansowanie dodatek motywacyjny (jednostki wspierania rodziny i systemu pieczy zastępczej) w 2025 r.

Celem programu jest dofinansowanie wynagrodzeń pracowników wspierania rodziny i systemu pieczy zastępczej, zatrudnionych na podstawie stosunku pracy przez jednostki organizacyjne wspierania rodziny i systemu pieczy zastępczej prowadzone przez jednostki samorządu terytorialnego, w postaci dodatku motywacyjnego wraz z kosztami składek od tego dodatku w latach 2024-2027.

Dodatek motywacyjny w wysokości 1000 zł brutto miesięcznie otrzymują osoby zatrudnione na umowę o pracę.

24 marca